Maskiga või maskita ehk kas vaid palsamist piisab?

163 Teate küll, mis tunne on, kui hoolikast palsami kasutamisest hoolimata ei taha kamm endiselt elutu välimusega juustest läbi käia. Vastik. Ja mitte miski ei aita, veel rohkem palsamit jätaks juba pesemata pea mulje.

Põhjus pole palsamis, vaid selles, et juus vajab hoopis maski. Levinud arvamus, et palsam on sama mis mask, ei pea paika. Mis vahe neil on? «Mask niisutab ja ravib juukseid sügavuti, palsam töötleb juuksekarva pealmisi kihte,» selgitab Kadri Riisalo salongist HBO. Mask on tihkem ja teeb tööd tõhusamalt, palsam on vedelam ja kergem ega püsi nii hästi juustes.

 «Vaid väga korras juuksed ei vaja maske,» ütleb Riisalo ja selgitab, et terved juuksed võivad maski all muutuda liiga pehmeks ja luduks ning minna kiiremini mustaks. Aga see käib ainult tervete juuste kohta! Enamik meist, olgem ausad, peaksid oma kiharad maski alla panema kord nädalas.

Riisalo möönab, et kui juukseid töödeldakse väga tihti, siis võib ka maski teha paar-kolm korda nädalas, kuid üldiselt võiks ülejäänud pesukordadel kasutada siiski palsamit.

Ka rasuste juuste puhul ei pea maske kartma, jätkab Riisalo. Rasune võib olla vaid peanahk, kuid juukseotsad on ikkagi kuivad ja töödeldud ning vajavad niisutamist. Seepärast pannaksegi rasustele juustele maski vaid otstesse.

Maski peab hoidma peas vähemalt nii kaua, kui pakendil nõutud — see aeg varieerub minutist veerand tunnini. Aga maski võib julgelt ka kauemaks pähe jätta, et mõju oleks tõhusam. «Enamik maske mõjub paremini soojusega, seepärast on hea mõte panna mask pähe enne sauna ja rätik ümber pea,» soovitab Riisalo.

Poes ja apteekides on juuksemaske erinevatele juuksetüüpidele. Seega, tundes enda juukseid, on lihtne neile sobiv mask valida. Kahtluse korral pea nõu juuksuriga. «Töödeldud ja rikutud juuksed vajavad kindlasti niisutavat ja elujõudu andvat maski, eritooted on olemas ka rasustele juustele,» juhendab Riisalo.

Ta julgustab kasutama ka koduseid, looduslikult puhtaid maske, kuigi need annavad tulemusi alles pikemal kasutamisel. Kõige kiirema efektiga on ikka salongis tehtavad maskid — nende mõju püsib kauem, sest salongitooted poevad sügavamatesse juustekihtidesse.

Kuid juuksemaskidega ei maksa ka üle pingutada. «Täiesti võimalik on juuste ületoitmine, mille tagajärjel juuksed enam ei hoia, vaid liibuvad vastu pead,» hoiatab Riisalo. Nii et kõike mõõdukalt. Kerttu Jänese

Vaesed kiharad ...

Kadri Riisalo sõnul lõhub juukseid kõige rohkem värvimine ja keemiline lokitamine, samuti sirgendamine, tavaliste lokitangidega krussitamine, föönitamine ja praegusel külmal ajal niiskete juustega väljaminek. Ehk siis vähe on neid, kes oma juukseid e i  l õ h u. Seega, kui sa mingilgi moel oma juukseid töötled ja salke korralikult mütsi alla ei topi, siis pole sul maskist pääsu.

Milliseid maske leiab poest ja milliseid teha kodus?

Siin on teile kaheksa head ja läbiproovitud juuksemaski eri tüüpi juustele ning kolm tõhusat maski, mida võid ise kodustest vahenditest kokku keerutada!

 • Dove’i tugevdav juuksemask. Hind: 5.43
 • Koduste Retseptide niisutav juuksemask. Hind: 4.08
 • Garnier’ toitev juuksemask. Hind: 4.67
 • Gliss Kuri mask kahustele juustele. Hind: 4.53
 • Pantene Pro-V kahe minuti mask elututele juustele, lisab volüümi. Hind: 4.47
 • L’Oreal Elvitali juuksemask katkistele juustele. Hind: 6.17
 • Schauma intensiivne mask kuivadele, lõhenevatele ja stressis juustele. Hind: 3.23
 • Nivea mask värvitud juustele. Hind: 4.66

Toitev mask

Sega 1 sl mett, 2 muna ja 2 sl oliiviõli korralikult läbi. Kanna masseerides juustele ja hoia tund aega. Seejärel loputa juuksed ja pese. Võid seda teha kord nädalas, siis saavad juuksed parajalt vitamiine ja mineraale ning on elujõulised.

Taastav juuksemask

Sega kokku 1/3 klaasi hapupiima, 1 munakollane ja 0,5 tl jojobaõli ning kanna vähemalt 40 minutiks juustele. Loputa ja pese juuksed. Kasuta maski kuurina paari kuu jooksul alati enne juustepesu.

Kuivadele juustele

Kanna 1 munakollane juustele, lase viis minutit mõjuda ja loputa kummelileotisega maha. Seejärel pese juuksed nagu tavaliselt.

Kommentaarid

anonüümne
kõik on õige

kõik on õige

Kommenteeri

 • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Read ja lõigud vahetuvad automaatselt
 • Postitusele on võimalik lisada pilte

Info vormingu kohta

Fill in the blank