Intiimpesugeel hoiab paljud hädad eemal

Spetsiaalset pesugeeli peaksid kasutama naised, keda vaevavad tupepiirkonna ärritus ja muud intiimsed mured: F: BullsSpetsiaalset pesugeeli peaksid kasutama naised, keda vaevavad tupepiirkonna ärritus ja muud intiimsed mured: F: BullsIntiimpesugeelide hinnad kõiguvad 25 ja 250 krooni vahel. Miks on hinnavahe nii suur? Ja miks neid üldse kasutada?

Spetsiaalseid intiimpesuvahendeid soovitavad naistearstid kasutada sellepärast, et seebi või dušigeeliga pesemine ärritab tundlikku suguelundite piirkonda. Aga on ülioluline, et tupes säiliks loomulik bakterioloogiline tasakaal.

Millist vahendit kasutada?

Tallinna Liivalaia apteegi proviisor Helene Juhanson ütleb, et ennekõike peaksid intiimpesugeeli kasutama naised, keda kimbutab kandidoos ehk tupeseen. Samuti on soovitatav seda pesuvahendit kasutada menstruatsiooni ajal ja pärast. Õige vahend võib aidata leevendada ka tupekuivust ja piirkonna kerget ärritust. Juhansoni sõnul on intiimpesugeelide pH 4 kuni 5,5. Kõrgema pH-tasemega on menopausi ajal ja järel kasutamiseks mõeldud vahendid, näiteks SebaMed. Reeglina ei sisalda geelid ei seepi ega lõhnaaineid, kuid neisse on lisatud koostisosi, mis aitavad leevendada konkreetseid vaevusi: näiteks glütsiin leevendab sügelemist ja glütseriin niisutab tõhusalt. Teepuuõli sisaldavad geelid, näiteks Dr. Müller Tea Tree Oil, sobivad naistele, kes on hädas kandidoosi või infektsioonidega. Kaerahelbeekstraktiga geel, näiteks A-Derma vähendab samuti sügelustunnet.

Odav pesugeel võib ärritada
Intiimpesuvahendite suure hinnavahe kohta ütleb Juhanson, et laiatarbe odavad geelid on lihtsalt tavalisest dušigeelist õrnemad, aga ülitundlikku nahka võivad ikkagi ärritada. Ta soovitab apteegigeele, mis on kallid, ent kindla toimega. Samuti kulub kallist pesuvahendit vähe, näiteks naistearstide poolt enim soovitatud Dercome Femme’i pudelist peaks jaguma pooleks aastaks.

Kommentaarid

Madis_K (kinnitamata)
Intiimhügieeni koha pealt

Intiimhügieeni koha pealt on oluline veel õige pühkimistehnika tualetis (eest tahapoole) ja kitsaste riiete ning nailonsukkade vältimine. Õige on kanda puuvillaseid aluspükse ja sukkpükse. Pesukaitsmed peaksid olema ilma vahekileta, muidu tekib haudumus ja troopiline kliima tupes paneb seened ja bakterid vohama.
Dercome Femmega pesemine aitab viia intiimpiirkonna keskkonna happeliseks, mis on seente ja patoloogiliste bakterite kasvuks ebasoodus.

Kommenteeri

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Read ja lõigud vahetuvad automaatselt
  • Postitusele on võimalik lisada pilte

Info vormingu kohta

Fill in the blank