kõrvapõletik

Salakaval kõrvapõletik võib viia lapse kuulmise

Lapse kõrvu tuleb jälgida: Perearst Kristi Parts-Teppo räägib, et kõrvad on õrnad ja kui laps ikka kõrvavalu kaebab, tuleb kindlasti perearsti poole pöörduda.: F: Helin LoikLapse kõrvu tuleb jälgida: Perearst Kristi Parts-Teppo räägib, et kõrvad on õrnad ja kui laps ikka kõrvavalu kaebab, tuleb kindlasti perearsti poole pöörduda.: F: Helin LoikKolmeaastasel Madis Sikul tõusis ühel õhtul palavik ja ta hakkas kurtma kõrvavalu. Ema Kertu andis pojale paratsetamooli, hommikul diagnoosis perearst kõrvapõletiku. Palavik läks maha, kuid paari päeva pärast tabas peret šokk: poiss ei kuule enam!

Kertu tänab õnne, et oskas seda märgata, sest oleks tegu vaiksema loomuga ja vähem jutuka põnniga, võinuks juhtuda, et mure olekski õigel tähele panemata jäänud. Seepeale kihutati muidugi lastehaiglasse valvearsti juude ja Madisele määrati nädalane antibiootikumikuur. Kui kuur sai läbi, viis Kertu poisi igaks juhuks uuringutele ka kõrva-nina-kurguhaiguste kliinikusse. Seal selgus, et poiss ei kuule ikka veel.
Koduseks raviks anti kaasa soovitus kasutada ninasisese turse alandamiseks Zyrtecit ja loputada nina igas apteegis saada oleva merevee ehk Humeriga. Põletiku tagajärjel kõrva tekkinud vedeliku väljutamiseks ning kuulmekile töölesaamiseks tuleb Madisel ninaga õhupalle puhuda — paneb palli nina külge ja muudkui puhub.
Nüüd, paar nädalat hiljem sai Madis diagnoosiks kuulmise langemise. Paari kuu pärast tuleb poisil end uuesti arstile näidata. Ehk läheb paremaks.

Paha bakter ja suur adenoid
Ilmselt peab enamik lapsevanemaid end meditsiinivallas päris targaks ja elab teadmises, et keskkõrvapõletik tekib vaid väljaravimata nohust. Enamasti on see nii, möönab perearstikeskuse Sinu Arst peretohter Kristi Parts-Teppo, kuid vähem teatakse, et valusal põletikul on teisigi põhjuseid, näiteks pneumokoki-bakter või adenoidid.